Spółdzielnia Mieszkaniowa „Hutnik” informuje, iż w dniu dzisiejszym, tj. 9 grudnia o godzinie 17:00 w Sali Koncertowej „Muza” w Sosnowcu przy ul. Warszawskiej 2, odbędzie się piąta edycja Sosnowieckiej Gali Dobrych Inicjatyw 2016, organizowana przez Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych (SCOP).

Gala Dobrych Inicjatyw to impreza szczególna, która ma na celu uhonorowanie osób, które mają świadomość i poczucie szczególnej odpowiedzialności społecznej i dążą do poprawy poziomu i jakości życia społeczności, w której żyją, propagując wśród mieszkańców Sosnowca inicjatywy mające na celu podniesienie prestiżu i rangi wolontariatu a ponadto, przyczyniają się do propagowania idei społeczeństwa obywatelskiego.

W tym roku do odbioru nagród w Gali zgłoszono 26 kandydatów w pięciu kategoriach konkursowych: Szkoła Dobrych Inicjatyw, Społeczna Akcja Roku, Społeczny Animator Roku, Wolontariusz Roku,  Firma Przyjazna Społeczności Lokalnej.
Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że wśród nominowanych w kategorii Wolontariusz Roku została pani Magda Drdzeń pracownik osiedlowego Klubu „Bakcyl” oraz pani Beata Jankowska instruktorka Zumby naszego klubu. Natomiast w kategorii Firma Przyjazna Społeczności Lokalnej nominowana została Firma Cobra System Sp. z o.o., wspierająca od wielu lat dzieci i młodzież z osiedlowego klubu oraz mieszkańców naszego miasta.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym uroczystym wydarzeniu, któremu towarzyszyć będą m.in. występy artystyczne oraz wystawa prac plastycznych.