Czy słyszeli Państwo o pierwszym budżecie obywatelskim w Sosnowcu? W  tym roku po raz pierwszy z budżetu miasta przeznaczono pulę pieniędzy na pomysły zgłaszane przez mieszkańców. Po etapach naboru i sprawdzania poprawności wniosków, które złożyli sosnowiczanie, nadszedł czas głosowania na projekty, które pomyślnie przeszły weryfikację. Te, które wygrają, doczekają się realizacji w roku 2015.

Spośród wniosków, które dotarły do finałowego etapu i zostały poddane pod głosowanie są trzy, które miałyby powstać na terenie leżącym w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik albo w jej najbliższym sąsiedztwie. – mówi nam Paweł Kaczmarczyk, prezes spółdzielni. – Jeśli wygrają, mieszkańcy m.in. zasobów spółdzielni zyskają w przyszłym roku dodatkowe, niezależne od nakładów Hutnika, miejsca do zabawy dla najmłodszych, uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku. – dodaje Kaczmarczyk.

Oto one:
ZAGÓRZE W NASZYCH RĘKACH
LICZBA PORZĄDKOWA 71, NUMER PROJEKTU: IV/15 IV/17 IV/19
LOKALIZACJA: ul. Bohaterów Monte Cassino, ul. Białostocka,  ul. Kielecka
Projekt składa się sześciu zadań, w skład których wchodzi: budowa placów zabaw, siłowni pod chmurką czy zamontowanie stołów do gry w szachy i ping ponga.

ZDROWO NA SPORTOWO PROJEKT POLEGAJACY NA ROZBUDOWIE INFRASTRUKTURY SPOROTOWO-REKREACYJNEJ NA TERENIE PLACU PAPIESKIEGO ORAZ WYBIEGU DLA PSÓW NA TERENACH ZIELONYCH PRZY UL. 11 LISTOPADA
LICZBA PORZĄDKOWA 83, NUMER PROJEKTU: V/9 V/10
LOKALIZACJA: Obok kompleksu boisk sportowych Orlik; ul. Gwiezdna; Plac Papieski; ul. 11 Listopada
Kompleks sportowo-rekreacyjny złożony z kompleksu piaszczystych boisk do sportów plażowych: piłki nożnej, siatkówki, frisbee ultimate. Street Workout Park – Park własnych możliwości, plac zabaw i siłownia. Wybieg dla psów.

RAZEM TWORZYMY JULIUSZ KAZIMIERZ -PROJEKT POLEGAJĄCY NA ROZBUDOWIE INFRASTRUKTURY REKREACYJNEJ
LICZBA PORZĄDKOWA 97, NUMER PROJEKTU VI/12 VI/22 VI/24
LOKALIZACJA: ul. Spadochroniarzy, ul. Saperów , ul. Minerów ul. Wagowa 24-30
Projekt składa się z pięciu zadań, które polegają na budowie placów zabaw. Dodatkowo zakłada również stworzenie strefy do street workoutu na ul. Minerów oraz budowę siłowni pod chmurką na ul. Wagowej

Głosowanie trwa od 22 do 27 września. Uprawnieni do głosowania są mieszkańcy, którzy w dniu oddania głosu ukończyli 16 lat. Głosowanie odbywa się:

  1. Elektronicznie – od północy 22 września do północy 27 września na stronie internetowej projektu www.konsultacje.sosnowiec.pl dostępny jest moduł do głosowania, umożliwiający oddanie głosu on-line. Głosowanie odbywa się  poprzez zaznaczenie pola przy wybranym projekcie oraz wpisanie swoich danych osobowych (w tym adresu e-mail, koniecznego do weryfikacji głosu on-line). Po zapisaniu głosu na adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Jego kliknięcie spowoduje potwierdzenie i zaliczenie głosu.
  2. W punktach konsultacyjnych wyznaczonych dla każdego obszaru konsultacyjnego poprzez zaznaczenie projektu na liście do głosowania i wrzuceniu jej do urny
  3. Korespondencyjnie na adres Urzędu Miasta (Aleja Zwycięstwa 20, 41-200 Sosnowiec); listę do głosowania można pobrać ze strony www projektu bądź we właściwym dla swego obszaru punkcie konsultacyjnym.

Punkty konsultacyjne:

  • dla obszaru IV:  Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kisielewskiego 9A czynna pn., wt., śr., pt.: 10:00 – 18:00, czw., sb.: 10:00 – 15:00; Hala Widowiskowo – Sportowa, ul. Braci Mieroszewskich 91 czynna pon. – pt.: 7:00 – 20:00
  • dla obszaru V: Pływalnia Kryta, ul. Hubala-Dobrzańskiego 99 czynna pon. – pt.: 7:00 – 20:00; Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Maliny 39 czynna pn., wt., śr., pt.: 10:00 18:00, sb.: 10:00 – 15:00
  • dla obszaru VI: MDK „Kazimierz”, ul. Główna 19 czynny pon. – pt.: 10:00 – 20:00, sb.: 9:00 – 15:00;
    MDK „Maczki”, ul. Krakowska 26 czynny pn. – pt.: 8:00 – 18:00

Głosować można tylko na  jedno zadanie z przedstawionego dla danego obszaru wykazu poprzez postawienie znaku „X” w kratce obok jego nazwy. Każdy mieszkaniec Sosnowca może głosować tylko na zadanie ze swojego obszaru konsultacyjnego.