W ostatnim czasie pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” w Sosnowcu otrzymują sygnały od mieszkańców o pojawieniu się w ich mieszkaniu nieuczciwych osób, podających się za pracowników spółdzielni, bądź firmy działającej na zlecenie spółdzielni. Oszuści oferują mieszkańcom montaż anteny do odbioru sygnału telewizji naziemnej (DVB-T), a za wykonanie usługi żądają niemałej zapłaty. Niestety, po dokonaniu przez mieszkańców zapłaty okazuje się, że firma w rzeczywistości nie istnieje, a usługa została wykonana prowizorycznie. Sprawą zajmują się już funkcjonariusze sosnowieckiej Policji.

W związku z powyższym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ oszuści stosują różne metody, by wzbogacić się na naszej niewiedzy. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, o których należy pamiętać w obronie przed nieuczciwymi osobami.

Pamiętaj:
– Nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz. Jeśli zamierzasz kogoś wpuścić – sprawdź, czy jest tym, za kogo się podaje (dane osobowe pracowników spółdzielni, bądź pracowników firmy wykonującej usługi na zlecenie spółdzielni można zweryfikować, kontaktując się z pracownikami Administracji Osiedla lub bezpośrednio w siedzibie spółdzielni).
– Nie przekazuj danych i nie podpisuj dokumentów przed zapoznaniem się z treścią.
– Zanim podpiszesz umowę z nowym sprzedawcą usług, koniecznie sprawdź, jaka to firma i jak można się z nią kontaktować.
– Pamiętaj, że masz prawo odstąpić od umowy podpisanej w domu do 14 dni od jej zawarcia.

W przypadku pojawienia się nieuczciwych osób w Waszych mieszkaniach, natychmiast należy powiadomić, o tym fakcie, Policję oraz pracowników Administracji spółdzielni.

Zachowaj czujność i nie daj się oszukać!!!

 

 

Materiał: Klaudia Dudek

Grafika: www.stop-oszustom.pl