W piątkowe popołudnie 9 grudnia w naszym mieście Sosnowiec w Sali Koncertowej „Muza”, już po raz piąty, odbyła się Gala Dobrych Inicjatyw 2016, organizowana przez Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych (SCOP).
Jak zaznaczyli organizatorzy, impreza szczególna, bo mająca na celu uhonorowanie osób, które mają świadomość i poczucie szczególnej odpowiedzialności społecznej, dążących do poprawy poziomu i jakości życia społeczności, w której żyją, wychowują się oraz pracują. Ich głównym zamierzeniem jest podniesienie rangi wolontariatu i propagowanie idei społeczeństwa obywatelskiego.
W tym roku do odbioru nagród w Gali Dobrych Inicjatyw zgłoszono 26 kandydatów w pięciu kategoriach konkursowych: Szkoła Dobrych Inicjatyw, Społeczna Akcja Roku, Społeczny Animator Roku, Wolontariusz Roku, Firma Przyjazna Społeczności Lokalnej.

Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród nominowanych w kategorii Wolontariusz Roku zostały pani Magda Drdzeń pracownik osiedlowego Klubu „Bakcyl” oraz pani Beata Jankowska instruktorka Zumby. Natomiast w kategorii Firma Przyjazna Społeczności Lokalnej, nominowana została Firma Cobra System Sp. z o.o., wspierająca od wielu lat dzieci, młodzież i seniorów z osiedlowego klubu oraz mieszkańców naszego miasta. Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy, bo to dzięki ich dobremu sercu, poświęceniu i ciężkiej pracy na rzecz innych osób i zwierząt odzyskujemy wiarę w ludzi, a nasze lokalne społeczeństwo zmienia się na lepsze. Pamiętajmy, że nawet te najdrobniejsze uczynki mogą zmienić czyjś świat. Jesteśmy dumni, że mamy możliwość współpracy z tak ciekawymi osobami.
Jednak, podczas każdej tak prestiżowej uroczystości, nagradzany jest „najlepszy z najlepszych”. I tym razem, nie mogło być inaczej. Atmosfera wydarzenia była doniosła, a na zebranych wielkie wrażenie zrobił występ sosnowieckiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Młodzi. Artyści wywołali ogromne emocje! Te fantastyczne przeżycia spotęgował fakt, iż z „hutnikowskiego” środowiska, statuetkę oraz tytuł Wolontariusza Roku 2016 otrzymała pani Beata Jankowska! Zwyciężczyni jeszcze raz gratulujemy, a wszystkim wyróżnionym życzymy dalszej wytrwałości w niesieniu pomocy potrzebującym.

 

Zapraszamy do fotogalerii: