Mikołajki obchodzone 6 grudnia to dzień długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci na całym świecie. Według niektórych legend i bajek opowiadanym dzieciom z pokolenia na pokolenie, w tę jedną noc w roku, dobroduszny starszy pan w okularach i siwą brodą, odziany w czerwony surdut, przybywający z dalekiej północy zaprzężonymi w renifery saniami, przynosi prezenty dla wszystkich dzieci na świecie. Dzieci zaś co roku czekają na tę magiczną noc i marzą, że uda im się spotkać Świętego Mikołaja.

Jak co roku, we wtorkowe popołudnie 6 grudnia, mimo braku białego puchu, Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci.  Z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego osiedlowego Klubu „Bakcyl”!
Oczekując upragnionego Gościa około pięćdziesięcioro dzieci naszych mieszkańców aktywnie uczestniczyło w wielu atrakcjach przygotowanych przez pracowników „Bakcyla”. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach tanecznych i konkursach, przygotowywały prace plastyczne, śpiewały piosenki o Mikołaju czy recytowały wierszyki. Po zakończonej zabawie dzieci głośno wypowiedziały zaklęcie przyzywające Mikołaja, a brzmiało ono następująco: „W głosach naszych wielka siła, Mikołaja nam tu wzywa. Czary Mary, tru tu tu – Przybądź Mikołaju tu!”. I wtem, zza okien zaczął dobiegać dźwięk dzwoneczków, które słychać było już z daleka i  świadczyło to o tym, że do osiedlowego Klubu „Bakcyl” zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Dzieci z wielką niecierpliwością spoglądały na okna i drzwi, nasłuchując „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie kazał długo na siebie czekać i wszedł przez balkonowe drzwi, bo wiedział, że w „Bakcylu” czeka na Niego dużo dzieci. Oprócz worka pełnego prezentów Święty Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Wysłuchał tajemnych marzeń każdego dziecka, a w rozmowach zachęcał je, aby były grzeczne i słuchały rodziców. Na zakończenie Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami.

Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej i życzliwej atmosferze. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych w osiedlowym klubie dzieci, i że z chęcią oraz z niecierpliwością przybędą na kolejne spotkanie z Mikołajem za rok.

Zapraszamy do fotogalerii: